AJAKIRJA AUTO BILD SPORTSCARS
LUGEJAD VALISID ALFA ROMEO GIULIA GTAm-I
AASTA SPORTAUTOKS

• Giulia GTAm nimetati AUTO BILDi 2021. AASTA SPORTAUTOKS.
• Võit olulises sedaanide ja universaalide kategoorias
• Giulia GTAm avaldab austust ühele kõige edukamale ralliautole Itaalia kaubamärgi ajaloos.

 

Eksimatult äratuntav Itaalia disain kombineeritult 540-hobujõulise võimsusega mootoriga veenis ajakirja AUTO BILD SPORTSCARS lugejaid, nii et nad valisid Giulia GTAm-i, kõige võimsama Alfa Romeo poolt siiani toodetud auto AUTO BILDI 2021. AASTA SPORTAUTOKS. Lugejad tegid oma valiku kokku 109 praegu tootmises oleva sportauto mudeli seast. Giulia GTAm krooniti võitjaks sedaanide ja universaalide kategoorias.

 

Eelmisel aastal valisid ajakirja AUTO BILD SPORTSCARS lugejad võitjaks Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio. Sel aastal oli Giulia GTAm-i kord tulla võitjaks. See on suur saavutus meie kaubamärgile ja põhjus uhkust tunda. Need auhinnad näitavad, kui kõrgelt Saksa sportautode fännid Alfa Romeot hindavad ja kui suurt lugupidamist meie kaubamärgi vastu tunnevad.

 

Giulia GTA on piiratud väljalaskega mudel – seda toodetakse ainult 500 sõidukit ja GTA akronüümi hästi tuntud tähendus on "Gran Turismo Alleggerita" ehk kerge suur sportauto. Giulia GTA avaldab lugupidamist ühele kõige legendaarsemale autole meie kaubamärgi ajaloos: 1965. aasta Giulia Sprint GTA-le. Giulia GTA on tänu ülikergete materjalide ulatuslikule kasutamisele kuni 100 kilogrammi võrra Giulia Quadrifogliost kergem. Sellel on oma klassi parima, 187 hj/l eriväljundiga 540-hobujõulise Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo mootori täiustatud versioon. See tagab erakordse suutlikkuse nii kiirendamisel kui võidusõidu ringiaegades. Giulia GTA on tõeliselt silmapaistev ka oma aerodünaamika poolest tänu otse Vormel 1-st tulenevale tehnilisele lahendustele – tänu koostöös firmaga Sauber Engineering saavutatud sünergiale.