Alfa Romeo Logo

Models

Uus Alfa Romeo Tonale esitab väikemaasturite segmendis konkurentidele väljakutse


Tänavu turule tuleva kompaktse premium-klassi maasturiga Tonale heidab Alfa Romeo kinda mitmetele konkurentidele Tonale tähistab ka tootja täiesti uut arenguetappi,  kus eesmärgiks on elektrilistele jõuallikatele üleminek, kuna juba 2027. aastast hakkab Alfa Romeo tootma vaid elektriautosid.

„See on kauaoodatud mudel, mis kinnitab Alfa Romeo tahet luua kaasaja vajadustele mõeldud sõidukeid, mille võlu ei seisne mitte ainult silmapaistvas disainis ja sportlikus hinges, vaid mille südameks on nii elektri- kui ka sisepõlemismootor,“ ütleb Alfa Romeo Eesti esindaja United Motorsi müügijuht Leino Luik.

Itaalia autotootja uus mudel on 4,53 m pikk, 1,84 m lai ning 1,6 m kõrge, millega on ta veidi suurem kui mõned populaarsemad väikemaasturid nagu näiteks Audi Q3. Tonale on varustatud uusima tehnoloogiaga, mis on omane luksusmaasturitele ja pakub laitmatut sõiduelamust.

Eelmisel nädalal esitletud Tonale jõuab turule mitmes erinevas variandis: hübriidversioonina, mille võimsus ulatub 130 hj või 160 hj-ni, või pistik hübriidversioonina, mille võimsus on koguni 275 hj. Võimsaim Tonale töötab 1,3-liitrise sisepõlemismootoriga ja 15,5 kW-se elektrimootoriga, mis viib auto nullist sajani 6,2 sekundiga. Muide, laetava Tonale neljaveolise hübriidi sõiduulatus aku pealt on 80 km.

Hübriidmootoriga Tonalel on neljasilindriline 1,3-liitrine sisepõlemismootor, mis koostöös seitsmekäigulise automaatkäigukasti ja 15 kW-se elektrimootoriga tagavad maksimaalse efektiivsuse ja väiksema kütusekulu linnasõidul või oludes, kus mootori maksimaalne võimsus pole vajalik.

Tonale mudelitel on Mac Phersoni vedrustus ning tipptasemel pidurisüsteemid, mis tagavad tõhusa pidurdamise ja laitmatu juhitavuse tänu uue põlvkonna roolimehhanismile.

Tootja andmetel on Tonalel tipptasemel tarkvara, nii et autol on luksuslikule linnamaasturile omane varustus, alustades kahest 22,5-tollisest multimeediaekraanist Apple Car Play ja Android Auto kasutamiseks, kuni regulaarsete tarkvarauuenduste ja terve rea juhiabi lahendusteni.

Maailma esimese autona on Tonalel AN NFT, mis seob sõiduki plokiahela tehnoloogial põhineva digitaalse sertifikaadiga. Kokkuleppel kliendiga saab selle abil pidada konfidentsiaalselt ja usaldusväärselt arvet auto elutsükli põhietappide üle, mis annab omamoodi garantii, et sõidukit on korralikult hooldatud ja mis tõstab selle jääkväärtust.

Alfa Romeo uus mudel tuleb ühest maailma moodsaimast, Giambattista Vico nimelisest tehasest Pomigliano d’Arcos. Tonale, nagu ka tootja teine linnamaastur Stelvio, sai nime Itaalia Alpides asuva mäekuru järgi, mis on Stelviost veidi väiksem.

Tonale peaks Eesti turule jõudma septembris.

1245-Dynamic