Alfa Romeo Logo

Models

Uuendatud ja kõige võimsam Alfa Romeo, sportauto Stelvio Quadrifoglio jõuab Eesti turule


Septembri lõpus jõuab Eestisse võimas Alfa Romeo sportauto, nelikveoline ja üle 500-hobujõuline Stelvio Quadrifoglio.

„See on Alfa Romeo üks ägedamaid saavutusi, mis loob sportautode ajaloos uued standardid ja lükkab ümber kõik senised stereotüübid,“ ütleb Alfa Romeo Eesti esindaja United Motorsi müügijuht Leino Luik.

Stelvio Quadrifoglio on varem Ferraris töötanud inseneride looming, kes arendasid välja lausa 510-hobujõulise ja 2,9-liitrise V6 Bi-Turbo tehnoloogial põhineva mootori, mis kiirendab 100 km/h-ni kõigest 3,8 sekundiga ja on oma kategooria võimsamate seas.

Luige sõnul pakub 8-käiguline automaatkäigukastiga Alfa Romeo kõige kaasaegsemat sõiduturvalisust, millega saavutatakse autonoomse juhtimise teine tase: autol on adaptiivne püsikiirusehoidja, pikivahe hoidja ummikutes ja kiirteel sõites, pimeala andur ja sõiduraja hoidja, liiklusmärkide tuvastussüsteem ning ka integreeritud 3D navigeerimissüsteemiga 22,3-sentimeetrise diagonaaliga puuteekraan, millel saab multimeediavalikute haldamiseks ikoonide asukohta kohandada.

„Stelvio Quadrifoglio on ideaalne valik neile, kes tahavad silma paista, armastavad ainulaadset disaini ja sportlikku sõidustiili, “ ütleb Luik.

Uusima Stelvio Quadrifoglio käigukaste ja mootoreid on tehase meistrid täiustanud ning neid on paigaldatud Alfa Romeo Giulia GTA ja Alfa Romeo GTAm mudelitele, mida on toodetud piiratud koguses, ainult 500 tükki.

Nii mainitud mudelite kui ka Stelvio Quadrifoglio puhul annab legendaarse mootori häält edasi spetsiaalselt paigaldatud Akrapoviči väljalaskesüsteem.

Stelvio Quadrifoglio mudelite hinnad algavad Eestis 93 990 eurost.

Alfa-Romeo-Stelvio-Quadrifoglio-auksine-0030