Alfa Romeo Logo

Models

Äsja Eesti turule jõudnud Alfa Romeo Tonale pälvis Euro NCAP ohutustestis kõrgeima hinnangu


Sügisel Eestis müügile jõudev linnamaastur Alfa Romeo Tonale pälvis Euro NCAP-ilt kõrgeima, 5-tärnilise ohutushinnangu.

Tonale teenis 5 tärni hinnangu hoolimata sellest, et tal puuduvad keskmised turvapadjad. Hästi toimivad nii teisele autole kui ka jalakäijale või jalgratturile otsasõidu vältimise süsteemid ning varustusse kuulub juhi väsimust tuvastav süsteem.

Osalise ülekattega laupkokkupõrke katses jäi Tonale salong stabiilseks. Tulemused näitasid head kaitset nii juhi kui ka kaassõitja põlvedele ja reieluudele. Tonale demonstreeris, et erinevas suuruses ja eri asendites istuvatele reisijatele tagatakse ühesugune kaitsetase, teatas Alfa Romeo Eesti esindaja United Motors.

Vastu seina sõitmist imiteerivas katses oli kõigi kriitiliste kehapiirkondade kaitse juhi puhul hea ja tagaistmel sõitjate puhul hea või piisav. Nii külgkokkupõrke katses kui ka külg ees vastu posti paiskumise testis oli kõigi kriitiliste kehapiirkondade kaitse hea ja saadi maksimumpunktid.

Tonalel ei ole turvavarustust, mis leevendaks külgkokkupõrgete korral reisijate vahelisi vigastusi. Esiistmete ja peatugede testid näitasid head kaitset kaelavigastuste eest tagant otsasõidu korral.

Tonale on varustatud standardse eCall-süsteemiga, mis hoiatab õnnetuse korral hädaabiteenistusi, kuid mitte täiustatud süsteem, mida Euro NCAP soovitab. Mitmikkokkupõrke vältimise süsteem rakendab esimesel kokkupõrkel pidurid, et hoida ära järgmisi kokkupõrkeid.

Alfa Romeo Tonale jõuab Eesti turule sügisel ja selle hinnad algavad 34 990 eurost. Praegu saab autoga tutvuda müügiesindustes ja avatud on ettetellimine.

10_Alfa Romeo Tonale