Alfa Romeo Logo

Models

Alfa Romeo esitles linnamaasturi Tonale Q4 nelikveolist pistikhübriidi


Itaalia autotootja Alfa Romeo esitles linnamaasturi Tonale Q4 nelikveolist pistikhübriidi, mis suudab elektri jõul läbida üle 80 kilomeetri.

„Tonale Q4 pistikhübriid on Tonale tippmudel, millega Alfa Romeo sisenes elektrifitserimise maailma, jäädes samal ajal truuks oma sportlikule DNA-le,“ ütles United Motorsi müügijuht Leino Luik. „Tonale Q4 pistikhübriid on mudel, mis on loodud vastama klientide soovidele, kes täna rohkem kui kunagi varem otsivad sportlikus sõidukis lisaks suurele jõudlusele ka tehnoloogiat, mugavust ja turvalisust.“

Alfa Romeo Tonale Q4 süsteemvõimsusega 280 hj on mudelivaliku võimsaim, ühendades bensiini jõul töötava 180 hj 1,3-liitrise turbomootori ja 90 kW elektrimootori. „Bensiinimootor on ühendatud 6-käigulise automaatkäigukastiga, mis suunab veojõu esiteljele, elektrimootori veojõud suunatakse aga tagateljele,“ märkis Luik.

Tonale Q4 pistikhübriidi liitiumioonaku mahutavus on 15,5 kWh ja täiselektrilises režiimis suudab auto läbida ühe laadimisega üle 80 kilomeetri. Aku laadimine sisseehitatud 7,4 kW laadijaga võtab aega 2,5 tundi. Täislaetud aku ja täis kütusepaagiga suudab Tonale Q4 läbida kuni 600 kilomeetrit, keskmise kütusekuluga 1,14 liitrit sajale kilomeetrile ja CO2 heitmega 26 g kilomeetri kohta.

Tonale Q4 varustuses on muu hulgas kahetsooniline kliimaseade, mitmekülgne meelelahutus-ja navigatsioonisüsteem, ventileeritavad ja soojendusega esiistmed ning 14 kõlariga Harman Kardoni helisüsteem. Lisaks on uuel mudelil elektriline tagaluuk ja juhtmevaba laadimisalus käigukangi ees, kus saab turvaliselt ja mugavalt laadida nutitelefoni.

Alfa Romeo Tonale Q4 jõuab Eesti turule järgmise aasta suvel ja mudeli ettetellimine algab järgmise aasta esimeses kvartalis.

tonale-plug-in-1245-x-600