LAIENDATUD GARANTII VOLDIK

Lugupeetud kliendid,

 

Siit leiate olulist teavet laiendatud garantii programmi kohta, seetõttu soovitame teil seda voldikut üksikasjalikult lugeda, et saada täpselt teada, mida see programm võib teile pakkuda.

 

TÄHTIS!

Kiire teenuse saamiseks veenduge, et teie volitatud remonditöökojal on juurdepääs teie laiendatud garantii voldikule, hooldusvihikule ja kõigile remondiarvetele või asjakohastele dokumentidele.

Kindlustusperiood algab järgmisel päeval pärast tootjagarantii lõppemist või algab ja lõpeb sellele voldikule lisatud laiendatud garantiikindlustuse sertifikaadis märgitud päeval.

 

Laiendatud garantii kehtib allpool nimetatud riikides: Andorra, Alžeeria, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Eesti, Gibraltar, Hispaania, Holland, Horvaatia, Island, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Liechtenstein, Leedu, Luksemburg, Läti, Makedoonia, Madeira, Malta, Monaco, Maroko, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Šveits, Serbia, Montenegro, Taani, Tšehhi Vabariik, Tuneesia, Türgi, Ungari, Ukraina, Vatikan.

 

See laiendatud garantii hõlmab komponendi riket, mis põhjustab selle talitluse äkilise seiskumise muul põhjusel kui kulumine, tavapärane riknemine või hooletus ning selle vahetab või remondib volitatud remonditöökoda sõiduki omanikule tasuta vastavalt käesolevatele tingimustele.

 

AMAE GARANTIIKAITSE HÕLMAB – kõiki mehaanilisi ja elektrilisi komponente

Hõlmab kõiki tehases paigaldatud elektrilisi ja mehaanilisi komponente ning tööjõukulusid seoses mehaanilise ja elektrilise riketega tingimusel, et järgite käesoleva garantiivoldiku tingimusi.

KORPUSED

Kui kaetud komponendi rike põhjustab kahjustusi mis tahes seotud korpusele, on korpuse väljavahetamine osa garantiinõudest (garantiitunnistuse piirsumma piires).

ÕLITIHENDID JA -TOPENDID

Nukkvõlli tihenditele, eesmise vända õlitihendile, veovõlli tihenditele, käigukasti tagumisele tihendile ja diferentsiaali hammasratta õlitihendile ning muudele tihenditele ja topenditele kehtib garantiikaitse juhul, kui mootori, käigukasti või diferentsiaali eemaldamine on remondi tegemiseks hädavajalik (garantiitunnistuse tingimuste ja piirsummade kohaselt).

TÖÖMATERJALID

Kui volitatud remontimine nõuab õlide, külmumisvastaste vedelike või muude vedelike väljavahetamist või lisamist või õlifiltri väljavahetamist, kehtib nimetatud töödele garantiikaitse (garantiitunnistuse tingimuste ja piirsummade kohaselt).

GARANTII EI HÕLMA JÄRGMISI TÖID:

Keretööd - värv, ehisliistud, mis tahes tüüpi klaas

Mootor - dekarboniseerimine, kleepuvate või põlenud klappide ja klapipesade soveldamine, koksi eraldamine, välised õlilekked, määrdeained, jahutusvedeliku lisandid, filtrid, kronsteinid ja kinnitused, voolikud ja voolikuklambrid, mootori häälestamine. Sidur – kulunud ja läbipõlenud sidurid, hõõrdkatete materjal. Esi- ja tagavedrustus – rataste joondamine ja tasakaalustamine.

Elektrisüsteemi osad – akud, kesklukustuse kaugjuhtimispult, autode meelelahutus- ja sidesüsteemid, navigatsiooniseade, alarmsüsteemid. Katalüsaatorit sisaldavad väljalaskesüsteemid.

Hooldatavad komponendid – sisaldavad (nimekiri pole ammendav): küünlaid, juhtmeid, lampe, kaitsmeid, määrimist ja reguleerimist.

Muu – klaasipuhasti harjad, kaablid, voolikud, juhtmestik, juhtmestiku lindid ja rihmad, turvavöösüsteemid (vööd), rattad ja rehvid, turvapadjasüsteemid. (Garantiikaitse hõlmab nukkvõllirihmasid – palun vaadake hooldusgraafiku erimärkusi).

PERIOODILISE HOOLDUSE VÄLPASID tuleb kasutada vastavalt tootja soovitustele ja neid teenuseid tuleb lasta osutada tehnosüsteemide volitatud remondiettevõtetel. Perioodilise kapitaalremondi ja hoolduse välp tuleb ära tuua sõiduki hooldusraamatus. Arvestage, et volitatud remonditöökoda peab kavandatud hooldustähtaja saabumisel teie sõidukit hooldama ühe kuu või 1500 km läbisõidu jooksul.

 

ÜLDISED ERANDID

Ei aktsepteerita ühtegi garantiinõuet, millest on teie jaemüüjale teatatud rohkem kui seitse päeva pärast vastava rikke avastamist.

Rendisõidukid või tasu eest kasutatavad sõidukid (näiteks takso, isesõitvate sõidukite või kohandatud või modifitseeritud sõidukite rentimine).

Vahetatavad osad, mittestandardsed osad ja reguleerimised.

Mis tahes kaotus või kahjustus, mis tuleneb tootja spetsifikatsiooni muutmisest või modifitseerimisest.

Kulumine ja ülekuumenemine.

Mittetäielikust, ebaefektiivsest või sobimatust remondist tingitud kahju.

Ei vastutata kahju eest, mis on tingitud järgmistest põhjustest:

- hooletus;

-korrosioon; 

-osa sisse või peale sattunud võõrkeha;

 - hooldamata jätmine; 

- hooldusega seotud puudused, näiteks 

- valet marki kütuse või õli kasutamine; antifriisi või määrdeaine puudumine. 

- Garantiiga hõlmatud/hõlmamata osa ülekuumenemise tagajärjed 

- külmumine 

- valel otstarbel kasutamine 

- Üleujutus või vee sssetungimine 

- Reguleerimised, osade puhastamine või „ületöötlemine“ (nt: koorimine, hoonimine ja diagnostika) 

- Selle garantii alla mittekuuluvate osade kahjustused või sellest tulenevad tagajärjed: või meie poolt garantiikaitsega kaetud osade kahjustused, mis on põhjustatud osadest, mida käesolev garantiikaitse ei hõlma. (Kaasnev kahju võetakse arvesse ainult siis, kui põhjuslikult kahjustunud osadele kehtib garantiikaitse).

Vedrustuse komponentide loomuliku kulumise reeglid:

  • Kui mõni vedrustuskomponent / mitu paigaldatud komponenti kahjustub/kahjustuvad enne 80 000 km läbimist, kehtib neile kõigile garantiikaitse (3 või enam sama komponenti pole kaitstud)
  • Kui mõni vedrustuskomponent / mitu paigaldatud komponenti kahjustuvad pärast 80 000 km läbimist, maksab EWC ainult ühe poole ja tööjõu mõlema poole eest; klient või edasimüüja tasub vastavalt 2. / 3. jne osa kulud.
  • Kui mõni vedrustuskomponent / mitu paigaldatud komponenti kahjustub/kahjustuvad pärast 150 000 km läbimist, lükatakse nõue tagasi, sest tegemist on loomuliku kulumisega.

 

Rikete põhjuseks on:

         (a) mis tahes tööriista või protsessi kasutamine hoolduse, ülevaatuse, muutmise või kapitaalremondi käigus;

         (b) õnnetuse põhjused.

         (c) tulekahju, pikselöök, plahvatus, tulekahju kustutamise tagajärjed või sellele järgnenud lammutamine, õhusõidukite või muude lendavate seadmete või esemete pealekukkumine, vargus või varguskatse, hoonete varing, üleujutus, vee väljapääsemine vett sisaldavast seadmest, maavärin, vajumine, maalihe, laviin, orkaan, tsüklon, vulkaanipurse vms loodusõnnetused.

NÕUDE ESITAMINE: Kui sõidukil tekib rike Leedus:

Viige sõiduk volitatud remonditöökotta seitsme päeva jooksul pärast sündmusest teavitamist. Paluge remonditöökohal täpsustada rikke põhjust. Kui nõue kuulub käesolevate tingimuste kohaselt rahuldamisele, parandab volitatud remonditöökoda rikke teie jaoks tasuta.

Kui sõiduk läheb rikki välismaal (väljaspool Leedut):

Viige sõiduk volitatud remonditöökotta. Paluge remonditöökohal täpsustada rikke põhjust ja selle kõrvaldamise ligikaudset maksumust. Kui teil on võimalik, võtke lisateabe saamiseks ühendust oma volitatud edasimüüjaga, kellelt olete selle laiendatud garantii ostnud. Arve peate ise maksma. Leetu naastes andke see arve koos laiendatud garantii tunnistuse ja hooldusraamatuga volitatud edasimüüjale. Kui nõue rahuldatakse, kannab edasimüüja arve summa teie kontole tagasi. Sõiduki omanikule hüvitatakse Leedus ainult remondikulud.

 

Laiendatud garantii plaani üleandmine

Laiendatud garantii plaani võib kindlustusandja nõusolekul uuele omanikule üle anda. Peate hoolitsema selle eest, et kõik laiendatud garantii dokumendid antakse üle sõiduki uuele omanikule. Garantii kehtivuse jätkamiseks peab uus omanik teavitama müüvat edasimüüjat omaniku vahetumisest.